Nauczyciele

Albowicz Tomasz – nauczyciel wychowania fizycznego oraz gimnastyki korekcyjno – ruchowej.

Śmiech to jego sposób na rozładowanie nawet najtrudniejszych sytuacji. Potrafi nawet nim leczyć. Prywatnie dr Dyzio w suwalskim szpitalu. Wpada i działa jak GROM z jasnego nieba, czego dowodem jest klub sportowy o takiej samej nazwie. Dobrego kawału i pączka nigdy nie odmawia. Zawsze ma dobre słowo i żarcik w zanadrzu. Uczniowie kochają go za niebanalny sposób bycia i partnerskie podejście

Bagan – Domel Marta – obecnie na urlopie macierzyńskim

Pedagog z kilkuletnim stażem, oligofrenopedagog od roku. Dzięki możliwości pracy w ” Bajce” zrozumiała, że wspieranie w rozwoju dziecka to jest to, co daje jej radość i spełnienie w  życiu. Każdego z wychowanków traktuje tak, jakbym chciała żeby było traktowane jej dziecko. Cierpliwość, opanowanie, zrozumienie oraz konsekwencja i stanowczość są to zasady, którymi posługuje się na co dzień w pracy. Dobra współpraca z innymi nauczycielami jest jej priorytetem. Codzienna gotowość do podejmowania wyzwań i poczucie humoru- to pozwala jej podchodzić  z dystansem do trudnych sytuacji.

Bykowska Ewelina –nauczyciel w klasach 0-I.

Pracuje z dziećmi od wielu lat- daje jej to wiele energii oraz pozwala z nadzieją i optymizmem patrzeć na rzeczywistość. Ukończyła oligofrenopedagogikę oraz surdopedagogikę na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Ceni sobie szczerość i pracowitość. Hobby- to sport, który pozwala jej na zachowanie zdrowego dystansu do świata. Odpoczywa zagłębiając się w dobrą lekturę.

Cagan Marta –obecnie na urlopie macierzyńskim.

Pogodna, zawsze uśmiechnięta i gotowa na codzienne wyzwania. Z zamiłowania krawcowa, z wykształcenia oligofrenopedagog z sukcesem łączy te dwie profesje. Odnajduje się w pracy z najmłodszymi, spod jej ręki wychodzą wszelkie bajkowe kostiumy. Zaraża optymizmem. Uważa, że nie ma rzeczy niemożliwych. Wszędzie jej pełno, całą sobą angażuje się w zadanie. Prywatnie szczęśliwa mama trzech dziewczynek. W wolnej chwili uwielbia biegać i czytać.

Fałtynowicz Dominika – wychowawca w I grupie przedszkolnej.

Wieści po całej „Bajce” niosą, że lata po niej boso (bez butów).

Ale od niedawna ma przyzwyczajenie nowe – zakłada trampki różowe.

Jednak nie tylko to ją rajcuje,

bo jak ze swoimi uczniami chce pogadać – rękoma wymachuje.

Alternatywna mowa to jej nowa wariacja,

bo to wspaniała komunikacja.

Artysta z niej niemały, jak trzeba uplecie wianek wspaniały.

Wielką fanką zdrowej żywności jest,

oprócz tego systematycznie ćwiczy też.

Giczewska – Węcek Renata – nauczyciel wspomagający.

Bardzo uśmiechnięty oligofrenopedagog. Lubi nowe wyzwania i twierdzi, że wszystko jest możliwe. Bezgranicznie wierzy w możliwości swoich podopiecznych. Empatyczna gaduła, uwielbia rozmawiać ze wszystkimi i wszędzie, optymistka. W codziennej pracy wykorzystuje Metodę Ruchu Rozwijającego W.Sherborne oraz programy aktywności M i Ch. Knill’ów. Ukończyła szkolenie z zakresu alternatywnych metod komunikacji AAC. „Szyje na miarę” projekty bajkowe. Dzięki nim pomaga w zdobywaniu środków finansowych na działalność stowarzyszenia i szkół oraz innych nowych działań realizowanych na rzecz naszych podopiecznych. Prywatnie mama trójki dzieci, która zawsze ma przy sobie mnóstwo jedzenie, którym chętnie się dzieli.

Góral Wioletta Anna – nauczyciel w II grupie przedszkolnej, kierownik oddziałów przedszkolnych.

Nasza kochana kierowniczka przedszkola ,

Przy niej tańce, hulańce, swawola .

Pomysłów w swojej głowie ma wiele,

jest naszym wsparciem i przyjacielem.

Świetny oligofrenopedagog ,wiedza niezrównana,

Pomysłów sto, każda impreza tak zorganizowana,

że Pani Dyrektor mówi :HO, HO!

Tutaj lampeczki na ścianie zaczepia ,tam stawia stroik,

ma w swojej sali drugi pokoik,

w którym gadżetów jest co nie miara,

wszystkim z wrażenia opada kopara.

Hanc Aleksandra – nauczyciel w grupie łączonej VI, VII, VIII.

Aleksandra optymistka wiecznie dobrym humorze tryska. Studia pedagogiki specjalnej skończyła i jako nauczyciel się pojawiła. Wolny czas jej nieznany, bo realizuje swoje harcerskie plany. Czasem gdzieś tam podróżuje. ale zawsze dla dzieci czas znajduje.

Jakubowska Ewa – nauczyciel  klasy łączonej VI, VII, VIII – na zwolnieniu lekarskim.

Jest ciszy i nudy wrogiem, dlatego została oligofrenopedagogiem. Po kraju ciągle się włóczy i na wielu kursach , szkoleniach i studiach się uczy. Jednak najwięcej zyskuje i wiedzę zdobywa, gdy wśród swoich uczniów przebywa. Choć jest straszna gadułą to machanie rękoma( Makaton, migowy) i pismo obrazkowe (PCS) zastępują jej w pracy tradycyjną mowę. Jej wiodącą cechą jest cierpliwość. Nie może być inaczej, gdy do swojej pracy odczuwa się miłość. Na co dzień gości u niej uśmiech na twarzy, choć trochę więcej wolnego dla siebie jej się marzy. Bo choć jej ciało zbudowane jest z puchu to najbardziej lubi spędzać czas w ruchu:)

Januszko Sylwia – nauczyciel w III grupie przedszkolnej.

Ukończyła Uniwersytet w Białymstoku na Wydziale Pedagogiki i Psychologii. Obecnie studentka studiów podyplomowych na kierunku „Autyzm-edukacja i wspomaganie osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu”. Dziecięcy świat nie ma przede nią żadnych tajemnic- ponieważ sama jest dużym dzieckiem. Miłośniczka dobrego kina – obejrzała wszystkie części Pana Kleksa. W daleką podróż najchętniej wybrałaby się na Alaskę.

Jewko Monika – pomoc nauczyciela w III grupie przedszkolnej.

Kobieta kameleon – lubi wcielać się w różne postacie bajkowe i nie tylko… Od dziecka fascynowały ją książki, zwłaszcza świat literatury dziecięcej. Pięknym, kolorowym światem baśni stara się zafascynować dzieci. W życiu kieruje się mottem: ” Śmiech jest dla życia, jak studnia na pustyni” /Mały Książę/, a każdy nowy dzień jest dla niej nową kartą.

Juszkiewicz Katarzyna – wychowawca w Niepublicznej Terapeutycznej Szkole Przysposabiającej do Pracy „Prolog”.

Niskiego wzrostu, waga piórkowa lecz serce wielkie pomóc gotowe.

Zaraża śmiechem, humorem bawi, a kiedy trzeba w kącie postawi.

Lecz mimo takiej niskiej postury, nie da się zagnać do mysiej dziury.

Otwarcie broni pomysłów, racji, zawsze jest chętna do negocjacji.

Młodzież z nią chętnie na hali ćwiczy i na zawodach też uczestniczy.

Gdy po ćwiczeniach są puste brzuchy, chętnie rozdaje dzieciom fartuchy i wspólnie robią takie jedzonko, że aż nad „Bajką” jaśnieje słonko.

Wulkan energii – ktoś o niej powie, klub założyła co „GROM” się zowie, w myśl powiedzenia „Że sport to zdrowie”.

Marzą się jej ciekawe podróże, kocha zwierzęta małe i duże.

Jesienią  u niej mieszkanko dostał, bezdomny kotek zwany Filosław.

Kalejta Marta – pomoc nauczyciela.

Pracowita i pomysłowa. Z wielką cierpliowścią i zaangażowaniem zdradza uczniom meandry kuchennych przepisów. Magda Gessler szkolnej kuchni. Kiedy ona gotuje, każda dieta bierze w łeb.

Kamińska Justyna – nauczyciel w I grupie przedszkolnej.

Niezwykle cichy i sympatyczny oligofrenopedagog, którego motto życiowe brzmi: „Celem nie jest bycie lepszym od kogoś innego, lecz bycie lepszym od tego, kim samemu było się wcześniej”. Od września 2018 stawia swoje pierwsze kroki w Bajce, z którą, jak sama mówi, związała się emocjonalnie. Pracę tutaj traktuje jako wyzwanie, możliwość samorealizacji i pewnego rodzaju misję.

Karczewka Milena -nauczyciel w I klasie.

Ta dziewczyna to Milena, Milka, Mila lub Milusia. Kocha ludzi, uwielbia z nimi rozmawiać, przyjaciele czasami traktują ją jako psychoterapeutkę. Zwierzają się jej, przychodzą po poradę, a ona stara się jak może i czasami zdarza się, że im pomoże. Milka bardzo lubi pracować z dziećmi, niezależnie od ich sprawności; fascynują ją swoją tajemniczością, rozbrajają szczerością, wyzwalają w niej pokłady energii do działania i napełniają radością. Milusia na zajęcia przyjeżdża z wielkimi torbami, pojemnikami a czasem i ze zwierzętami. Rubciorubcio, Pluto i Morelka to jej radość wielka. Mila radości ma bardzo wiele: rodzina, chłopak, zespół i przyjaciele. Lubi przejechać się do miasta lub nad jezioro wieczorową porą. Motocykl i samochód, choć wcale nie nowe to są jej możliwości transportowe. A czasami dla ochłody żegluje w pokoju i bezpieczeństwie przez najbardziej burzliwe wody, mówiąc: „Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia” (Flp 4.13).

Kaszuba Beata – nauczyciel w II grupie przedszkolnej.

Oligofrenopedagog jak z bajki. Ciepła, pogodna i bardzo cierpliwa, ale gdy trzeba to konsekwentna i stanowcza, dzięki temu skuteczna w swoich działaniach. Pod opieką ma grupę przedszkolną, w której czuje się jak „ryba w wodzie”. Podejmuje coraz to nowe wyzwania w poszukiwaniu najlepszych rozwiązań. W pracy wykorzystuje Metodę Ruchu Rozwijającego W. Sherborne oraz metodę M.Ch. Knill’ów. Prywatnie uwielbia podróże oraz Kubusia Puchatka.

Kotarska Agnieszka – nauczyciel w klasie 0b.

Konsekwentna, stanowcza, z poczuciem humoru. Ciągle poszukująca nowych sposobów pracy z podopiecznymi. Wrażliwa na krzywdę innych. Lubi aktywnie spędzać wolny czas.

Krzesicka Joanna – nauczyciel w IV grupie przedszkolnej.

Pani Asia w grupie 4 Krasnoludków z Panią Agnieszką pracuje i w swojej pracy znakomicie się realizuje. Pomysłów w swojej głowie tyle jej siedzi ,że po akcesoria na zajęcia pojedzie nawet do Ikei. Studia w Warszawie ukończyła i z ogromem wiedzy do pracy ruszyła. Szkolenia z AAC i TUSu posiada a na zajęciach praktycznie nimi ,, włada”.Zawsze uśmiechnięta i empatyczna,bywa również nieco liryczna.
Włosy bujne i kręcone posiada,a w jej szkolnej szafce tylko czekolada.
Pani Joasia wszystkim pomoc da,bo Pani Asia dobrą duszę ma.

Kondracka Justyna – wychowawca w NTSPDP „Prolog”.

Fizjoterapeutka, pedagog w zakresie pracy socjalno-wychowawczej z rewalidacją, a także oligofrenopedagog. Otwarta, uśmiechnięta i pogodna. Lubi stawiać sobie wyzwania, a jeszcze większą radość sprawia jej ich realizowanie. Uwielbia podróże te „małe” i te „duże”.

Korlak – Dembowska Magdalena – nauczyciel w klasie łączonej II i III.

Pedagog specjalny i oligofrenopedagog z zamiłowania. Swoją ścieżkę zawodową wybrała już w gimnazjum i konsekwentnie ją realizowała.
 W pracy z dziećmi wykazuje się nieprzeciętną kreatywnością. Samodzielnie tworzy wiele pomocy edukacyjnych i terapeutycznych inspirując się najnowszą wiedzą pedagogiczną. Na zajęciach chętnie sięga po pomoce interaktywne, co dzieci lubią najbardziej. W szkole prowadzi również zajęcia Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne.  Jej pasją jest sport, który dostarcza jej energii i pomysłów do pracy. Uwielbia fitness oraz biegi na dystansie 10km. W czasie wolnym poszukuje wyzwań z dreszczykiem emocji – ostatnio ukończyła nocny bieg z przeszkodami z cyklu Runmageddon. Prywatnie spełniona żona i matka dwójki chłopców.

Kozłowska Iwona – logopeda.

Hej, ho, hej, ha!

Bajkowy logopeda to ja!

Makatony i PCSy

to nie takie straszne rzeczy.

Powyższe wersy doskonale obrazują jej pracę w szkole. Osoba niezwykle spokojna i opanowana, potrafiąca dotrzeć do najbardziej zamkniętych w sobie uczniów. Logopeda i nauczyciel przedszkolny w jednej osobie. Kocha teatr i z zamiłowaniem przekazuje swoją pasję uczniom. Prywatnie romantyczka kochająca zachody słońca nas jeziorem, dobre książki  i aktywne spędzanie wolnego czasu.

Łabacz Elżbieta – nauczyciel muzyki, koordynator zespołu muzycznego.

Nie widać, a słychać – to chyba jej najlepsza definicja. Filigranowa postura, ale wielkie serce. Zaszczepia w uczniach miłość do muzyki, wspólnie z nimi gra i śpiewa, a oni tańczą jak im zagra. Od malucha do juniora.
Potrafi oprawić muzyką każdą szkolną akademię.

Łuckiewicz Agnieszka – nauczyciel w IV grupie przedszkolnej.

Pani Agnieszka to nauczyciel świetny,

w jej głowie pomysł powstaje konkretny.

Na zajęcia w swojej grupie przedszkolnej

zawsze wzorowo przygotowana,

nie tylko przez dzieci jest uwielbiana.

Z maluchami pracuje i choć ,,popalić’’ dadzą,

to  z równowagi jej nie wyprowadzą.

W trakcie studiów z psychopedagogiki jest, bo

do swojej pracy przygotowana chce być ,,fest’’.

Mackiewicz Marzena – wychowawca klasy VII i VIII, nauczyciel języka polskiego.

Polonistka z mnóstwem TIKów, która z upodobaniem stosuje na swoich zajęciach technologie informacyjno – komputerowe. Oligofrenopedagog pokonujący meandry językowe i wizualizujący je swoim uczniom. Potrafi poskromić „żywioły” w klasie i wykrzesać dobrą energię ze swoich wychowanków. Zwiedziła kawał świata, uwielbia jazdę na nartach i czytanie książek. Jest trenerem umiejętności społecznych, którą najlepiej definiują prace jej uczniów:

Perfekcyjną nauczycielką Pani jest,

zaliczy Pani każdy test!

Nigdy się Pani nie złości,

mogę Panią zaprosić w gości!

Najbardziej lubię w szkole Panią.

Dla mnie jest Pani lianą,

której się mogę uchwycić

i jednocześnie się nią zachwycić!

Dlatego uczniowie bardzo Panią kochają

i za najlepszą po prostu mają!

Maluchnik Cezary – wychowawca w NTSPDP „Prolog”.

Bardzo leży mu na sercu zdrowie naszej wspólnej matki Gai.  Lubi jeść zieleninę,  jazdę  rowerem i siedzenie w pozycji lotosu.  Buddyjski spokój przenosi na grunt szkolny. Uwielbia kreatywne spędzanie czasu. Jest pomysłodawcą wielu gier planszowych, które wykonuje wspólnie ze swoimi wychowankami. Jego ideałem nauczyciela jest John Keating  (Robin Williams) z filmu ,,Stowarzyszenie Umarłych Poetów”.

Matyszkiel Marta – nauczyciel w klasie łączonej II i III.

Pogodna, energiczna i empatyczna oligofrenopedagog. Spełniająca się w pracy z dziećmi. Lubi dobrą książkę i podróże. Obecnie studiuje pedagogikę opiekuńczo – wychowawczą.

Mazalewska Magdalena – nauczyciel języka angielskiego.

Nauczyciel języka angielskiego i oligofrenopedagog z dużym poczuciem humoru oraz dystansem do siebie i świata. Absolwentka Wyższej Szkoły Nauk Społecznych w Warszawie na kierunku : „Edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna z terapią pedagogiczną”. Miłośniczka zwierząt i wielka fanka dobrego kina ,zwłaszcza szwedzkiego kryminału. Wierzy głęboko , że komunikacja wpływa na jakość naszego życia. Wdraża w swoich  uczniach zamiłowanie do tańca i muzyki ,przy pomocy magicznego narzędzia jakim jest język angielski. Jest przekonana, że nauka tego przedmiotu to początek wspaniałej przygody dzięki, której uczniowie będą mogli lepiej poznawać świat i jego odmienność.

Miller Karolina – wicedyrektor Niepublicznej Terapeutycznej Szkoły Podstawowej „Bajka”, terapeuta Integracji Sensorycznej.

Zawodowo: terapeutka integracji sensorycznej, pasjonatka pracy z dziećmi i młodzieżą ze spektrum autyzmu, od niedawna wicedyrektor szkoły „Bajka” Wiecznie ucząca się, poszukująca, zafascynowana ludźmi.

Prywatnie: mama dwójki wspaniałych chłopaków, przy których ćwiczy stale i na nowo liczenie „do trzech…”.  Społeczniczka – duchem i sercem, instruktor ZHP – komendantka szczepu „Burza”. Uwielbia  pracę z młodymi ludźmi, którzy tak jak ona chcą się rozwijać, poszerzać horyzonty, z pasją podchodzą do życia, uwielbiają wędrówki, przygody, wieczorne ogniska z gitarą. Pasjonatka koni, „bezglutenowiec” – z konieczności. Najbardziej ceni życie z pasją. Lubi ludzi, piękno przyrody, książki, muzykę i aktywne podróżowanie.

Naumowicz Zofia – wychowawca klas łaczonych I, II, III, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, nauczyciel techniki w klasach IV-VI.

Szkolny chomik z wieloletnim doświadczeniem i latami spędzonymi przed tablicą. Niewyczerpane źródło pomysłów, skarbnica wiedzy. Jeżeli ktoś mówi, że się nie da, to ona na pewno powie, że się da! Swoją pasją szycia, malowania i tworzenia zaraża wszystkich wokół. Jej podopieczni kochają ją za spokój, opanowanie i ogromny szacunek. Nigdy nie gani, zawsze ma dobre słowo i coś pysznego w zanadrzu. Nie zna pojęcia „czas wolny”. Powiedzenie: „Nie ma ludzi niezastąpionych” w jej przypadku nie ma racji bytu. Jako nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej zasiewa w młodych umysłach chęć do nauki i kreatywność. Wspaniale przygotowuje ich do kolejnego etapu edukacyjnego. Prywatnie spełniona mama i babcia, smakoszka galaretki w czekoladzie i dobrej herbaty.

Nowicki Radosław – nauczyciel muzyki.

Światowej sławy artysta łączy miłość do muzyki z nauczaniem. Niezwykle uzdolniony, przekazuje swoją wiedzą podopiecznym zarażając ich swoją pasją. Doskonale rozumie co gra w duszy jego uczniów.  Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, wirtuoz saksofonu, perfekcjonista z ogromnym poczuciem humoru i dystansem do siebie.

Olkowska Joanna – nauczyciel wychowania fizycznego, na zwolnieniu lekarskim.

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. W „Bajce”  zajmuje się prowadzeniem różnego rodzaju zajęć ruchowych, od lekcji wychowania fizycznego do indywidualnych zajęć z gimnastyki korekcyjnej. Aktywność fizyczna to jej drugie JA 🙂 Uwielbia pływać, jeździć rowerem i na rolkach, biegać, grać w tenisa i kręcić hula hop. Jej pasją są podróże. Każdą wolą chwile stara się spędzać aktywnie odkrywając nowe miejsca. Lubi gotować, szczególnie różnego rodzaju słodkości. Czekolada i lody to coś czego NIGDY nie odmawia.Prywatnie szczęśliwa żona i mama.

Emilia Anna Piaścik – nauczyciel w I klasie.

Pedagog z ogromnymi pokładami energii i dużą dawką optymizmu. Ukończyła studia pedagogiczno-opiekuńcze na Uniwersytecie Pedagogiki i Psychologii w Białymstoku. Uwielbia pracę z drugim człowiekiem. Inspiruje ją to do działania i motywuje by szukać jak najlepszego sposobu pomocy. Zafascynowana pracą z dziećmi ze spektrum autyzmu rozpoczęła studia podyplomowe na PWSZ w Suwałkach o kierunku „Autyzm-edukacja i wspomaganie osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu”. Lubi dobra książkę.

Prawdzik – Raszewska Urszula – wychowawca klasy łączonej I, II i III, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej.

Niewysoka i cicha pani oligofrenopedagog pracująca w klasach I-III. Od dziecka marzyła o byciu nauczycielem i mamą. Oba marzenia się spełniły. W jednej i drugiej roli czuję się jak „ryba w wodzie”. Jej niewyczerpane pokłady cierpliwości idealnie współgrają z konsekwentnym dążeniem do wyznaczonego celu. Jest wielką zwolenniczką Metody Dobrego Startu, którą często wykorzystuje w swojej pracy. Oprócz cyferek i literek, w głowie siedzą jej sowy i koty, bo potrafi wyczarować „coś z niczego”. Rękodzieło to jej druga pasja zaraz po uczeniu. W wolnych chwilach uwielbia czytać książki. Najlepiej w miękkim, bujanym fotelu i z filiżanką dobrej kawy.

Przewodowska Ewa  – wychowawca klasy VI, logopeda.

Chociaż ma wzrost wysoki to nie zadziera nosa. Zawsze uśmiechnięta i pomocna, z mnóstwem pomysłów na co dzień. Potrafi skłonić do mówienia nawet najbardziej oporne charaktery. Uczniowie uwielbiają ją do tego stopnia, że aż piszą do niej wiersze:

Pani Ewa to świetny logopeda,

a w jej dłoni siedzi biała kreda.

Na zastępstwie świetnie sobie radzi

i do rozwiązania wszystkich prowadzi.

W swojej głowie pomysłów ma ze sto

i na wychowaniu zna się jak mało kto.

Dlatego tak ją uwielbiają uczniowie

i byliby z nią nawet w Krakowie.

W tej grupie uczniów jestem też ja,

bo pani Ewa dobrą duszę ma.

Renkiewicz – Waluś Renata – nauczyciel matematyki.

Kocham ludzi, sport, dobrą historyczną książkę i muzykę, jednak najbardziej matematykę. Jestem szczęśliwa, gdy na moich lekcjach jest wesoło, nie tylko gdy omawiamy temat : Koło. Cieszę się, gdy pytają mnie dzieci : ” Proszę pani, ile jest stąd do wieczności ?” lub ” Czy można policzyć do „nieskończoności? ” 🙂

Skupska Wioletta – nauczyciel w klasie 0b.

Oligofrenopedagog oraz fizjoterapeutka w jednej osobie, ukończyła studia na kierunku pedagogika opiekuńczo-wychowawcza, edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna. Aby bardziej rozumieć potrzeby dzieci poznała alternatywne i wspomagające metody komunikacji AAC. Pomaga dzieciom rozwijać świadomość własnego ciała i otaczającą je przestrzeń Metodę Ruchu Rozwijającego W. Sherborne oraz programy aktywności M i Ch. Knill’ów. Konsekwentna i zarazem bardzo ciepła osoba, która w pracy z dziećmi wyznacza im cele i wytrwale do nich dąży. Prywatnie mama dwójki dzieci, zafascynowana akcją „Cała Polska czyta dzieciom”. Marzy o dalekich, ekscytujących podróżach. Bardzo miła i skrupulatna, zawsze wszystko ma zaplanowane i ułożone, a w połączeniu z pracowitością nie ma sobie równych.

Stankiewicz Anna – nauczyciel matematyki, fizyki.

Z zawodu matematyk, z zamiłowania humanista. Uważa, że dzień bez książki to dzień stracony. Pasją jej życia jest pokazywanie cudów świata dzieciakom. I chyba czasami jej się to nawet udaje.

Stankiewicz Marek – nauczyciel przyrody i biologii.

Biolog terenowy z powołania, fotograf z pasji życiowej, nauczyciel przyrody trochę z przypadku i Aspi (jak sam o sobie mówi) – ma zespół Aspergera, ASD.
Przez fotografię i  bloga „Photography and Asperger” stara się przekazać ludziom jak osoby z ASD widzą i dobierają świat.

Sztukowska Marta – na urlopie macierzyńskim.

Do „Bajki” trafiła przez przypadek 5 lat temu i została do dzisiaj. Szkoła to jej drugi dom. W swojej pracy jest nauczycielem wiarygodnym i wspierającym ucznia w jego procesie edukacyjnym. Już u najmłodszych uczniów zaszczepia bakcyla komputerowego i uczy ich nazywania drzemiących w nich emocji. Niesamowitą satysfakcję przynoszą jej sukcesy podopiecznych, które napędzają  ją do dalszego działania.  Fundamentem jej życia jest rodzina, z którą spędza każdą wolną chwilę. Uwielbia dobre poczucie humoru, a także komedie romantyczne, przy których „ryczy jak bóbr” .

Trzasko Zyta – terapeuta Integracji Sensorycznej.

Roztańczona fizjoterapeutka, ciągle rozwijająca się i poszukująca nowych sposobów pracy z podopiecznymi. Pasjonuje ją praca z dziećmi zarówno z niepełnosprawnością ruchową jak i intelektualną. Każdy, nawet najmniejszy sukces w terapii, jest stymulatorem do dalszej pracy i rozwoju. Jej zdyscyplinowanie współgra z ulubionym sportem – judo. Marzy o tym, by kiedyś wrócić na matę.

Wałejko Teresa – wychowawca w NTSPDP „Prolog”.

Jest osobą spokojną, opanowaną, a przede wszystkim cierpliwą. Emocje skrywa głęboko w sobie. Jest realistką i ma świadomość tego, co dzieje się w jej otoczeniu. Jej największą radością są sukcesy wychowanków, a celem przewodnim jest przygotowanie ich do samodzielnego funkcjonowania. Dlatego też z pasją przenosi na grunt szkolny swoje hobby, czyli gotowanie i pieczenie. Warto dodać, że ich potrawy budzą duże zainteresowanie wśród kadry i niejedna z pań odstawiła dietę na bok z tego powodu. Prywatnie, oprócz pieczenia ciast lubi drobne robótki ręczne.

Wasilewska Alicja – fizjoterapeuta, pomoc nauczyciela.

Pogodna i spokojna, sport i muzyka to jej hobby. Niestrudzenie stawia czoła wszelkim cielesnym bolączkom. Zawsze pomocna i opiekuńcza. Prywatnie mama dwóch córek.

Wasilewski Wojciech – nauczyciel religii, geografii i wiedzy o społeczeństwie.

Najwyższy nauczyciel w szkole. James Bond religii – zawsze elegancki i szarmancki, często w towarzystwie kobiet (wolontariuszki z ZDZ w Suwałkach). Zawsze spokojny i opanowany, przybliża uczniom wiedzę o Bogu w dostępny dla nich sposób.

Wierzbowska – Lebiediew Barbara – logopeda, prezes Podlaskiego Stowarzyszenia Terapeutów.

Pomysłodawczyni i założycielka „Bajki”, prezes Podlaskiego Stowarzyszenia Terapeutów. Logopeda od zawsze. Potrafi „wyprostować” najbardziej oporne języki. Broni praw wszystkich dzieci, ale kiedy trzeba umie stanowczo postawić do pionu. Efemeryczna aktorka, na co dzień twardo stąpająca po ziemi. Kocha psy, zaczytuje się w dobrej książce, zwolenniczka zdrowego odżywiania. Prywatnie uwielbia podróżować w najdalsze zakątki świata.

Wojczulewicz Sebastian – wychowawca klasy łączonej IV – V.

Z natury bardzo uczynny. Dlatego dobrze odnajduje się w naszej szkole. Prywatnie ojciec trójki dzieci, które praktycznie zdominowały jego całe życie. Dlatego wie jak postępować z dziećmi i je rozumie.

Pasjonat żeglarstwa. Póki co opływał rodzimy Bałtyk, ale na pewno przycumuje jeszcze do wybrzeży Patagonii i Ziemi Ognistej.