RESO 10,5 i Bajkowy Bieg.

W dniach 2-3 czerwca 2018 roku odbyła się trzecia edycja Miejskiego Święta Biegania RESO 10,5. W sobotę 2 czerwca w ramach zawodów odbyły się następujące konkurencje: bieg dla dzieci i młodzieży, Suwalskie Debiuty na 3,5 km, Suwałki Marsz (nordic walking ok. 2 km), Pogodne Suwałki Team (bieg sztafetowy 3 x 3,5 km), Suwalska ćwiartka (10,5 km) oraz po raz pierwszy Bajkowy Bieg  pt. „Razem dla autyzmu” z uwagi na podpisane w kwietniu porozumienie pomiędzy Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Suwałkach, RESO Europa Service a Niepubliczną Terapeutyczną Szkołą Podstawową „Bajka”. Na mocy tego dokumentu „Bajka” zaangażowała się w organizację wydarzenia i została beneficjentem akcji charytatywnej przeprowadzonej na rzecz remontu szkoły branżowej dla dzieci ze spektrum .W Bajkowym Biegu mogli wziąć udział wszyscy chętni, którzy wspierają oraz integrują się z osobami autystycznymi. Peleton Bajkowych biegaczy poprowadziła pani Urszula Duda – dyrektor Niepublicznej Terapeutycznej Szkoły Podstawowej „Bajka”, a za nią tłumnie stawili się uczniowie wraz z rodzicami, nauczyciele i terapeuci oraz liczni mieszkańcy naszego miasta. Wprawdzie dystans nie był długi, ale potu i emocji było sporo. Nie każdy w końcu jest zawodowym biegaczem i co niektórzy robili to po raz pierwszy. Wszystkim należą się ogromne brawa za udział w tym wspaniałym wydarzeniu.

Oprócz biegania i dopingowania odbyła się zbiórka pieniędzy na rzecz szkoły branżowej dla uczniów autystycznych. Aby uświetnić całe wydarzenie bajkowa kadra zorganizowała liczne zabawy i animacje dla przybyłych na to wydarzenie osób. Była dmuchańce i skakńce dla najmłodszych, malowanie twarzy i paznokci, kolorowe tatuaże, przepyszna wata cukrowa, bańki mydlane, zabawy ruchowe oraz kiermasz domowych ciast i wyrobów rękodzieła.

Natomiast 3 czerwca z samego rana odbył się Bieg Na Wyspę nad malowniczym Zalewem Arkadia. Niestrudzonym sportowcom towarzyszyła nasza ekipa w bajkowych strojach zagrzewająca swoimi okrzykami do biegu. Na mecie czekało na wszystkich przepyszne śniadanie w postaci jajecznicy przygotowanej na mega patelni.

Wszystkim, którzy zaangażowali się w udział w tegorocznym RESO 10,5 serdecznie dziękujemy i liczymy na dalszą współpracę w przyszłym roku.