CALa pomoc dla Bajki.

24 listopada (sobota), o godz. 19:00 rozpocznie się wyjątkowy koncert charytatywny na rzecz podopiecznych Niepublicznej Terapeutycznej Szkoły Podstawowej „Bajka” Bajka Suwałki. Organizatorem wydarzenia jest firma CAL Drzwi CAL.

Wydarzenie odbędzie się na scenie Sali im. A. Wajdy w Suwalski Ośrodek Kultury, który jest partnerem wydarzenia. Honorowy patronat nad koncertem objął Prezydent POGODNE SUWAŁKI, Czesław Renkiewicz.

W programie:
Licytacja prac plastycznych wykonanych przez dzieci
Występ Filipa Czapli z Radek Nowicki
Koncert Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego
Zbiórka datków na rzecz podopiecznych Bajka Suwałki.

Skąd pomysł na koncert dla Bajki?
– Trzeba korzystać z okazji do pomagania i należy je tworzyć. Tak robimy już od 35 lat. Tym razem chcemy w pomoc zaangażować nie tylko Zespół CAL, ale również środowisko lokalne. Robimy to razem! Dzieciaki z Bajki, SOK, CAL, mieszkańcy Suwałk. To lokalny patriotyzm w najlepszym, bo jednoczącym wydaniu. Każdy z nas może komuś pomóc… Zapraszamy do wspólnego działania. Jeżeli my możemy to zrobić, możesz to zrobić i Ty! – zachęca do udziału w inicjatywie Sylwia Ciszewska, Dyrektor Zarządzająca CAL.

Więcej o dzieciach z „naszej Bajki”:
Nowo remontowana szkoła na Paca ma mieć 400 m2 i wciąż potrzebuje pomocy, aby można było dokończyć prace. To kolejny krok dla zapewnienia dzieciom z Bajki lepszego jutra. W budynku znajduje się Niepubliczna Terapeutyczna Szkoła Przysposabiająca do Pracy „Prolog”, a od przyszłego roku będzie tam też „Bajka”. W tej chwili placówki utrzymują się przede wszystkim z dotacji oświatowej, którą w całości przeznaczono na opłacanie nauczycieli i terapeutów oraz utrzymanie obecnego budynku. Warto podkreślić, że nie są pobierane żadne opłaty od rodziców dzieci. Szkoły są placówkami bezpłatnymi. Wszystkie zadania szkoła realizuje z dotacji, projektów, darowizn i pracy wolontariuszy.

► Filip Czapla jest nastolatkiem z autyzmem, który muzyką tworzy swój świat, Bęben, perkusja, pianino – to jego komunikatory. Za pomocą mowy nie jest w stanie przekazać tego, co czuje, jednak siadając przed czarno-białą klawiaturą wyraża wszystko, co mu w duszy gra. Pokonuje autyzm za pomocą półnut, ćwierćnut, krzyżyków i bemoli.

► Radosław Nowicki to jeden z najbardziej cenionych i najbardziej obiecujących saksofonistów tenorowych i sopranowych młodego pokolenia. Jest laureatem Monte Carlo Jazz Solist Competition. Występował na prestiżowych festiwalach jazzowych, m.in. w: Warszawie, Londynie, Dublinie i Paryżu. Na co dzień muzykuje pomiędzy Katowicami i Suwałkami.

► Orkiestrę Klezmerską Teatru Sejneńskiego kierowaną od ponad 20 lat przez Wojciecha Szroedera, tworzą młodzi ludzie związani z Fundacją i Ośrodkiem „Pogranicze – sztuk, kultur, narodów” w Sejnach. Obie te instytucje w swojej pracy edukacyjnej i artystycznej odwołują się do wielokulturowego dziedzictwa Europy Środkowowschodniej. Orkiestra powstała w trakcie pracy nad teatralną inscenizacją „Dybuka” Szymona Anskiego. Premiera spektaklu miała miejsce w 1996 roku. Od tego czasu trwa fascynująca przygoda młodych ludzi z pogranicznych Sejn z muzyką klezmerską. Dzisiaj sejneńscy muzycy zasilają warszawską scenę muzyczną, grają w najciekawszych formacjach, tworzą własne inicjatywy muzyczne.

Serdecznie zapraszamy na wydarzenie. Bilety do odebrania w kasie Suwalskiego Ośrodka Kultury od 15.11.2018.